Účinky byliniek

Už v minulosti ktosi múdry povedal, že neexistuje choroba, na ktorú by nenarástla bylinka. Stáročia ľudia využívali ich liečivú silu nielen v liekoch, ale i v kozmetických prípravkoch. Po niekoľkých minulých desaťročiach, kedy ľudia preferovali v kozmetike skôr synteticky vyprodukované prípravky sa opäť vracajú k matke prírode, pretože ona vie, čo je pre človeka dobré a jeho telo nezaťažuje chemikáliami.

smilje_250x_small

SLAMIENKY

Nazývajú sa aj tekuté prírodné zlato. Rastú v oblastiach pri stredozemnom mori, v ťažkých podmienkach, kde by iné rastliny i kvety prežili len ťažko. Ich účinky sú preukázateľné v boji proti vráskam, pri revitalizácii a zachovaní dlhodobo mladej pokožky.

neven_250x_small

NECHTÍK

Nechtíkový esenciálny olej je najlepší priateľ vašej pokožky, pretože zlepšuje jej prekrvenie, čo má pozitívny vplyv i na tón pleti, zatiaľ čo pokožka mladne. Je efektívnym bojovníkom s mikroorganizmami a takisto výborný v prevencii proti hubám. Preto ho používame v našich produktoch, ktoré odstraňujú drobné poškodenia a nedokonalosti pleti.

gospina_250x_small

ĽUBOVNÍK

Ľubovník je najznámejším prírodným antidepresívom, ktoré blahodarne pôsobí na nálady, eliminuje pocity vyčerpania a letargie. Takisto napomáha k dobrému spánku. Využíva sa najmä pri poškodenej pokožke pre jeho schopnosť naštartovať rýchlu obnovu a zotavenie. Je skvelý pri zmierňovaní strií, jaziev, vrások a takisto na suchú pokožku.

maslina_250x_small

 OLIVOVNÍK

Olivovník je najstaršia a najznámejšia pestovaná rastlina stredomorskej oblasti. Olivový olej je jedným z najpoužívanejších olejov v produktoch na pleť či vlasy. Pomáha predchádzať prejavom starnutia pokožky a rieši rôzne kožné problémy. Výborne podporuje elasticitu pokožky, zanecháva pleť pružnú a žiarivú. Takisto sa môže použiť na posilnenie vlasov.

kamilica_250x_small

HARMANČEK

Harmanček je najznámešia liečivá bylinka, ktorá sa využíva rovnako v medicíne ako aj v kozmetike. Jeho jemné pôsobenie upokojuje a vyživuje suchú pokožku, dezinfikuje a zmierňuje podráždenie citlivej pokožky so sklonom k zápalu. Využíva sa i na oplachovanie vlasov, najmä jemných a suchých, ktoré rozžiari, uhladí a dodá im krásny vzhľad.

 maticnjak_250x_small

MEDOVKA

Medovka je jedlá liečivá bylinka s príjemnou vôňou, podobnou citrónu. Produkty, ktoré obsahujú medovku, majú antibaktreriálne a mierne sedatívne účinky. S medovkovou tinktúrou môžete vyčistiť a upokojiť podráždenú pokožku.

ruzmarin_250x

ROZMARÍN

Používa sa v anticelulitídnych prípravkoch, pri liečbe kŕčových žíl a takisto na kúpele pri odstraňovaní nečistôt pokožky. Rozmarín výborne stimuluje krvný obeh, takže sa používa aj v šampónoch pre mastné vlasy, vlasy s lupinami a v produktoch pre podporu obnovy rastu vlasov. Rozmarín akoby zakonzervuje silu, lesk a pružnosť vlasov.

lavanda_250x_small

LEVANDUĽA

Je zázračná bylinka s tisíckami pozitívnych účinkov. Známa je vďaka jej terapeutickým a anti-ageing vlastnostiam. Mlieka a oleje na báze levandule zachovávajú pokožku jemnú a pružnú, zatiaľ čo šampóny posilňujú vlasové korienky, upokojujú pokožku hlavy a znižujú produkciu mazových žliaz. Levanduľa má nielen protizápalový a upokojujúci efekt ale napomáha aj k celkovej vitalite a čerstvosti.

makadamija_250x_small

MAKADAMSKÝ ORECH

Aromatický za studena lisovaný olej z makadamových orechov sa obzvlášť hodí pre zrelú pleť a hydratáciu. V kozmetike sa jeho účinky najviac využívajú v prípravkoch pre slnenie a opaľovanie, vhodné pre citlivú pleť. Je bohatý na vitamíny A a E.

nocurak_250x_small

PUPALKA

Je považovaná za najbohatší prírodný zdroj biologicky aktívneho vitamínu F. Reguluje tvorbu kožného mazu, stimuluje medzibunkovú výmenu v pokožke, napomáha elasticite pokožky a tým urýchľuje jej regeneráciu. Pupalka je vhodná pre všetky typy pokožky, obzvlášť pre suchú a tiež zrelšiu pleť. Má výborné výsledky pri liečení ekzému, psoriázy a dermatitídy. Je výborná ako prevencia proti strate hydratácie a zápalu pokožky.

sezam_250x_small

SEZAM

Antioxidačné účinky sezamového oleja môžme prirovnať k olivovému oleju, pričom je tento olej extrémne ľahký a skvelo sa hodí i na vlasové použitie. Je bohatý na nenasýtené mastné kyseliny, vitamíny A, B a D, proteíny a vápnik. Tento olej je prírodný antioxidant, ktorý hydratuje, odstraňuje jazvy a je prírodná ochrana proti slnku s UV faktorom okolo čísla 4, pretože absorbuje 25% slnečného žiarenia.

jojoba_250x_small

JOJOBA

Jojoba osahuje veľa vitamínov a minerálov, ktoré majú skvelé účinky na pleť (hydratovanie, zjemnenie a vyhladenie). Jojobový olej prenikne do najhlbších vrstiev kože, takže sa veľmi rýchlo absorbuje. Je vhodný pre mastnú a zmiešanú pleť, pretože reguluje tvorbu kožného mazu a nezanáša póry, len hydratuje na miestach, kde je to potrebné.

cajevac_250x_small

ČAJOVNÍK

Australský čajovníkový olej je silné prírodné antiseptikum. Čistí a dezinfikuje pokožku. Už pri použití v malom množstve odstraňuje nečistoty a odumreté bunky z pokožky. Podporuje prirodzenú rovnováhu pokožky, obnovuje stratený jas, chladí a upokojuje aknóznu pokožku a pokožku podráždenú od slnka. Čajovníkový olej hĺbkovo čistí a chráni pokožku hlavy, zanecháva vlasy zdravé a lesklé, pričom predchádza tvorbe lupín.

aloe-vera_250x_small

ALOE VERA

Obsahuje viac ako 240 výživných a liečivých látok, čo je tajomstvo jej rozšíreného používania v lekárskych i kozmetických prípravkoch. Veľmi dobre hydratuje pokožku, pretože preniká do najhlbších vrstiev kože a omladzuje ju. Aloe Vera je skvelá pre suchú, poškodenú a citlivú pokožku.