Doprava ZADARMO pri objednávke nad 40€ v rámci SR.

Zvýhodnená cena dopravy už od 5,8€ pri objednávke nad 40€ do zahraničia ( pri platbe v euro, v závislosti od konkrétnej krajiny).

Zvýhodnená cena dopravy už od 80 Kč pri objednávke nad 1100 Kč do Českej Republiky. Cena dopravy pre objednávky do 1100 Kč už od 130 Kč.

Zvýhodnená cena dopravy už od 5,8€ pri objednávke nad 40€ do zahraničia ( pri platbe v euro, v závislosti od konkrétnej krajiny).

AHA alebo BHA: Ako si vybrať ideálnu kyselinu na chemický peeling

Ste si istý, že poznáte rozdiel medzi AHA a BHA kyselinami? Ich účinnosť je nespochybniteľná, ale určite budú účinnejšie, ak sa budú používať správne. A čo je dôležitejšie, na správne účely. Sme tu, aby sme vám pomohli s výberom a poukázali na všetky účinky týchto spoľahlivých chemických peelingov.

Olival_ktory_chemicky_piling_zvolit 

Povrchový píling s AHA, hĺbkové čistenie s BHA kyselinou

AHA kyselina je skratka pre alfa-hydroxylné kyseliny, ktoré sa v kozmetickom priemysle vyskytujú v rôznych formách a sú zvyčajne, ale nie výlučne, rastlinného pôvodu. Ako sú napríklad kyselina glykolová (získaná z cukrovej trstiny), kyselina citrónová (získaná z citrónu) a kyselina jablčná (získaná z jabĺk). Okrem vyššie uvedeného sa v zložení často používa kyselina mliečna, získaná fermentáciou fruktózy, glukózy, sacharózy a galaktózy. V kozmetickom priemysle je kyselina mliečna zvyčajne rastlinného pôvodu.

Tieto kyseliny sa používajú v chemickom peelingu ako povrchový píling a rozdiely medzi nimi sú vo veľkosti molekúl, ktoré ovplyvňujú potenciu. Odumreté kožné bunky môžu byť v zhlukoch, ktorých väzby alfa-hydroxykyselín sa jemne rozpúšťajú, čo z nich robí skvelú voľbu pre citlivejšiu pokožku. Poskytujú hladšiu pleť, redukujú šupinky, pretože odstraňujú odumreté kožné bunky a celkovo prispievajú k sviežosti a jasu. Pri pravidelnom používaní AHA kyseliny ovplyvňujú nielen epidermis, ale môžu pôsobiť aj hĺbkovo, stimulujúc produkciu kolagénu, čo priamo redukuje výskyt vrások a jemných liniek.

BHA kyselina je skratka pre beta-hydroxy kyselinu, ktorá je jednou z najobľúbenejších kyselín v starostlivosti o pleť. Kyselina salicylová sa väčšinou používa hĺbkové čistenie upchaných pórov, akné, komedónom. Pre svoje protizápalové vlastnosti je výborným riešením pre mastnú, problematickú pleť. So správne zvolenou frekvenciou použitia vie byť použitá i pre citlivejšiu pokožku.

 

Pre istotu vykonajte test na toleranciu kyselín

Kyseliny sú dobré a je vhodné ich zavádzať vždy postupne, počúvať svoju pokožku a pozorne ju sledovať. Chemickým peelingom sa toho dá dosiahnuť veľa, no treba ho používať systematicky a pravidelne. Každodenné používanie môže viesť k veľmi silnému podráždeniu, narušenej hydrolipidovej bariére, začervenaniu a zvýšeným nepravidelnostiam. Majte na mysli, že menej je viac.

V prípade oboch typov kyselín je okrem postupného zavádzania potrebné nechať pokožke čas, aby sa na tieto aktívne látky adaptovala. Vtedy je vždy lepšie voliť prípravky s nižšou koncentráciou AHA alebo BHA kyselín, aby ste predišli prípadnému podráždeniu a začervenaniu pleti. Pred zavedením je dobré urobiť test tolerancie – prípravok je potrebné naniesť na čistú a suchú pokožku predlaktia a nechať postáť podľa návodu výrobcu. Ak do 48 hodín nedôjde k žiadnej forme podráždenia, s najväčšou pravdepodobnosťou bude vyhovovať aj pleti tváre.

Olival_mikroexfoliant

Hybridný BHA peeling alebo tekutý AHA PHA exfoliant

To, ako bude peeling prebiehať, závisí aj od jeho konzistenicie, či je tekutá alebo prášková textúra. V prípade tekutej textúry, rovnako ako u AHA PHA exfoliačného toniak, ho vždy odporúčame aplikovať najprv do dlaní a následne na pokožku, aby nedošlo k odieraniu vankúšikov a strate produktu, ktorý vata absorbuje.

Exfoliačné tonikum AHA PHA na báze kyseliny mandľovej, glukonolaktónu a kyseliny laktobionovej vykonáva jemnú exfoliáciu a je vhodné pre (takmer) všetky typy pleti, vrátane zrelej. Vďaka starostlivému výberu ingrediencií a ich zloženiu je tento tekutý exfoliant určený na častejšie používanie. Môžete po ňom siahnuť aj niekoľkokrát týždenne alebo denne, avšak len v prípade, že je pokožka odolnejšia. Mimoriadne priaznivo pôsobí na riešenie hyperpigmentačných škvŕn, hydratuje a pripravuje pleť na ďalšiu starostlivosť. Pri používaní tohto typu prípravkov je potrebné sledovať stav a potreby pokožky.

Iný spôsob exfoliácie prináša práškový chemický peeling, známy ako mikroexfoliant. Prášok sa najskôr nasype dávkovačom do ruky a pridaním vody sa zmení na hustú krémovú pastu, ktorá sa krúživými pohybmi nanesie na vlhkú tvár a následne sa zmyje vodou. Mikroexfoliant tak súčasne plní úlohu mimoriadne jemného mechanického a chemického pílingu, takže účinne odstraňuje odumreté kožné bunky a vyrovnáva textúru  pleti.

Olival_pha_aha_exfoliacne_tonikum

Pri čistení pleti môže dôjsť k prechodnej fáze

Kyselina salicylová sa tu nachádza v koncentrácii 1%, vďaka čomu je tolerovateľná pre väčšinu typov pleti. V prvom rade treba spomenúť keratolytický účinok na pokožku, ktorý prináša čistú a hladkú pleť pod dotykom prstov. Účinok je zvyčajne okamžitý a výsledky sú viditeľné hneď po prvej aplikácii. Je však dôležité nenechať sa strhnúť takýmto efektom a používať produkt pravidelne. Tento produkt nie je potrebné používať viac ako trikrát týždenne a nemal by nahradiť bežné čistenie pleti.

Pri správnej aplikácii je kyselina salicylová ideálnou voľbou pri liečbe akné, pretože pôsobí protizápalovo a zmierňuje výskyt jazvičiek po akné. Treba si však uvedomiť, že kyseliny pôsobia na princípe urýchľovania bunkovej výmeny, a preto je fáza čistenia môže na začiatku priniesť mierne zhoršenie stavu pleti. Ak k nemu dôjde, je charakteristické, že sa nepravidelnosti objavia presne tam, kde sú inak výrazné (napríklad oblasti brady s uzavretými komedónmi).

Olival_4h_hyaluronovy_hydrator 

Hydratujte vždy, hlavne po použití kyselín

Nech už si vyberiete akýkoľvek typ chemického peelingu a bez ohľadu na to, ako často sa ho rozhodnete používať, vždy by ste mali myslieť na to, že bohatá hydratácia pomáha predchádzať možnej dehydratácii pleti. Hyaluronový hydrátor 4H s bambuckým maslom a olejom z marhuľových jadier obnovuje a vyživuje pokožku.