Doprava ZADARMO pri objednávke nad 40€ v rámci SR.

Zvýhodnená cena dopravy už od 5,8€ pri objednávke nad 40€ do zahraničia ( pri platbe v euro, v závislosti od konkrétnej krajiny).

Zvýhodnená cena dopravy už od 80 Kč pri objednávke nad 1100 Kč do Českej Republiky. Cena dopravy pre objednávky do 1100 Kč už od 130 Kč.

Zvýhodnená cena dopravy už od 5,8€ pri objednávke nad 40€ do zahraničia ( pri platbe v euro, v závislosti od konkrétnej krajiny).

Kyselina tranexamová vás zbaví hyperpigmentácie

Kyselina tranexamová je derivát známejšej aminokyseliny lyzín a jej použitie v kozmetických výrobkoch bolo prvýkrát spopularizované v Ázii. Ženy ju začali používať vo svojich kozmetických rutinách pre výborné výsledky pri zosvetlení a vyrovnaní tónu pleti. Čo všetko táto kyselina dokáže sa dozviete nižšie.

hyperpigmentacia_kyselina_tranexamova_olival 

Vhodné pre takmer všetky typy a stavy pleti, dokonca aj počas tehotenstva

Prvá vec, ktorú je dôležité zdôrazniť, je, že kyselina tranexamová je zväčša veľmi dobre tolerovaná všetkými typmi pleti. Je to bezpečnejšia a menej dráždivá alternatíva k produktom na predpis, ktoré sa používajú na ošetrenie pokožky so sklonom k ​​hyperpigmentácii. Na pokožku pôsobí mimoriadne jemne, upokojuje zápaly a postupne redukuje začervenanie.

Jeho hlavný účinok je však spojený so zosvetľovaním škvŕn a pomáha aj pri začínajúcej melazme, čo je chronického kožného ochorenia, ktoré vzniká v dôsledku pôsobenia UV žiarenia v kombinácii s genetickými, hormonálnymi a inými faktormi. Preto býva dosť častá práve počas tehotenstva alebo po ňom, keď sa mení hormonálny obraz mamičky. Pretože melanocyty sú aktivované, keď dôjde k hyperpigmentácii, kyselina tranexamová v skutočnosti pôsobí tak, že inhibuje ich aktiváciu a postupne znižuje výskyt tmavých škvŕn na koži. [1]

 Serum b3 olival_kyselina_tranexamová

 

Prečo funguje a ako s ňou pracovať

Pôsobenie kyseliny tranexamovej je umocnené použitím ďalších zložiek, ktoré pomáhajú pri liečbe hyperpigmentácie. Sú to niacínamid a vitamín C. Preto sme v sére B3 skombinovali 8%ný niacínamid s 1%nou kyselinou tranexámovou a upokojujúcim extraktom z magnólie. Jedinečnosťou  tohto séra je, že ho možno kombinovať s produktmi, ktoré obsahujú deriváty vitamínu C (ako je vitamínové sérum C). V tomto prípade sa vitamínové sérum B3 s tekutou štruktúrou nanáša hneď ráno pred vitamínovým sérom C krémom s SPF.

Kombinácia niacínamidu a kyseliny tranexamovej pri pravidelnom každodennom používaní spolu s krémom s SPF umocní a urýchli požadovaný efekt. Pri pravidelnom používaní zaznamenáte prvé výrazné výsledky počas ôsmich až dvanástich týždňov používania. Pri ošetrení pleti kyselinou tranexamovou práve SPF zabráni tvorbe nových škvŕn a umožní tak dlhodobejšie výsledky. Okrem primárneho účinku na hnedé škvrny bude mať kyselina tranexamová v kombinácii s niacínamidom účinok aj na nedokonalosti pleti, ktoré zostali po akné.

set_b3_olival

 

Viete ju zakomponovať do takmer každej kozmetickej rutiny

Keďže kyselina tranexamová je vhodná na použitie pri rôznych kožných ochoreniach a ako zložka je mimoriadne prispôsobivá, možno ju kombinovať aj s retinoidmi. To znamená, že ak používate retinoidy večer, odporúčame vám použiť vitamínové sérum B3 vo vašej rannej rutine na mierne navlhčenú pokožku a potom aplikovať SPF.

V opačnom prípade môžete večer používať sérum B3, ktoré je k dispozícii v profesionálnej sade B3, a ráno pred opaľovacím krémom nanášať iba vitamínové sérum C. Pri každodennom používaní kyselina tranexamová vyrovná tón pleti, dodá pokožke rozžiarený vzhľad a zníži viditeľnosť nežiaducich škvŕn.

 

 

________

[1] Bahareh Ebrahimi and Farahnaz Fatemi Naeini, Topical Tranexamic Acid as a Promising Treatment for Melasma https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4235096/, pristupljeno 17.12.2021.