Doprava ZADARMO pri objednávke nad 40€ v rámci SR.

Zvýhodnená cena dopravy už od 5,8€ pri objednávke nad 40€ do zahraničia ( pri platbe v euro, v závislosti od konkrétnej krajiny).

Zvýhodnená cena dopravy už od 80 Kč pri objednávke nad 1100 Kč do Českej Republiky. Cena dopravy pre objednávky do 1100 Kč už od 130 Kč.

Zvýhodnená cena dopravy už od 5,8€ pri objednávke nad 40€ do zahraničia ( pri platbe v euro, v závislosti od konkrétnej krajiny).

Retinoidy v dennej rutine

Retinol je už roky jednou z najobľúbenejších ingrediencií kozmetických prípravkov. Pomáha dosiahnuť sviežu, hladkú a farebne zjednotenú pleť bez vrások či známok starnutia. Je to jeden z najznámejších pojmov v kozmetike,  ktorý sa veľmi často spája s celou skupinou podobných látok – retinoidov, ktoré našli veľké uplatnenie v medicíne, pretože regulujú rast epitelových buniek. Používajú sa pri liečbe zápalových ochorení kože ako je napríklad akné, rakovina kože, ale tiež pri psoriáze, fotostarnutí a vráskach.serum_s_resveratrolom

 

Riešenie fotostarnutia

Štúdie ukázali, že retinol má výrazné účinky proti predčasnému starnutiu pleti spôsobené UV žiarením – fotostarnutiu, pričom pôsobí dvoma spôsobmi: zmierňuje negatívne účinky UV žiarenia na metaloproteinázovú matricu a stimuluje syntézu kolagénu v už poškodenej pokožke.

 

Retinylpalmitát, váš pomocník v každodennej starostlivosti o pleť

Okrem retinolu sú však známe aj ďalšie formy retinoidov,  pričom jedna z nich je ideálnou úvodnou formou retinoidu vo vašej  každodennej rutine je to retinyl palmitát. Táto účinná látka patrí k derivátom vitamínu A. Je to jeden z najznámejších (a najuznávanejších) vitamínov používaných v starostlivosti o pleť, pretože jeho použitie má na pokožku množstvo pozitívnych účinkov. Vitamín A pozitívne ovplyvňuje zdravie hydrolipidovej bariéry, odolnosť pokožky voči vonkajším vplyvom a zabraňuje zmenám vo forme nedokonalostí.

Vitamín A je zároveň trochu „komplikovanou“ zložkou v starostlivosti o pleť, pretože urýchľuje obnovu buniek a má vlastnosti pílingu (rovnako ako kyseliny), môže však spôsobiť podráždenie, odlupovanie, dočasné vysušenie, precitlivenosť, preto by sa mal  zavádzať postupne - najprv iba do večernej rutiny. Takisto by ste mali starostlivo sledovať kožné reakcie a na ich základe prispôsobiť správnu frekvenciu používania a kombináciu s inými výrobkami. Jeho použitie sa tiež neodporúča počas tehotenstva a dojčenia a pokožka by mala byť počas používania chránená SPF.

 

Začnite pomaly a vyberte si inteligentne

Ako derivát uznávaného vitamínu A vyniká retinylpalmitát práve tým, že je najmiernejšou zo všetkých foriem a je široko zastúpený a dostupný v kozmetických výrobkoch. Samotný produkt má v starostlivo formulovaných výrobkoch a v nižších percentách najmenší dráždivý potenciál v porovnaní s inými derivátmi, a preto je vynikajúcou voľbou pre vstup do starostlivosti o pleť. Bude vyhovovať všetkým typom pokožky a je tolerovaný spravidla aj tým najcitlivejším typom. Okrem toho a napriek mýtom je jeho použitie úplne bezpečné po celý rok - s nevyhnutnosťou vysokého ochranného UV faktora po celý deň.

 
Krajšia textúru a tón pleti, čisté póry a oveľa viac

Okrem toho, že je retinyl palmitát ideálny pre začiatočníkov, dá sa nazvať skutočným všestranným kúzelníkom. Urýchľuje obnovu buniek a vyvažuje funkcie kožných buniek. Zmierňuje vylučovanie kožného mazu, hyperpigmentáciu, vyhladzuje a vyrovnáva textúru pleti. Pôsobí protizápalovo na akné a pupienky a stimuluje syntézu kolagénu a elastínu, čo prispieva k pevnosti pokožky. Najznámejší je samozrejme jeho preventívny účinok proti prejavom starnutia a je vynikajúcou voľbou pre problematickú aj zrelú pleť s hormonálnym typom akné. V neposlednom rade retinylpalmitát funguje mimoriadne dobre v synergii s kyselinou hyalurónovou, antioxidantmi, ako je resveratrol, a v produktoch, ako je vitamínové sérum R², ktorých ďalším cieleným účinkom je upokojenie podráždenia a začervenania.