Doprava ZADARMO pri objednávke nad 40€ v rámci SR.

Zvýhodnená cena dopravy už od 5,8€ pri objednávke nad 40€ do zahraničia ( pri platbe v euro, v závislosti od konkrétnej krajiny).

Zvýhodnená cena dopravy už od 80 Kč pri objednávke nad 1100 Kč do Českej Republiky. Cena dopravy pre objednávky do 1100 Kč už od 130 Kč.

Zvýhodnená cena dopravy už od 5,8€ pri objednávke nad 40€ do zahraničia ( pri platbe v euro, v závislosti od konkrétnej krajiny).

Vitamínové sérum RA s 0,1% retinaldehydom, astaxantínom a ceramidmi - zázrak, ktorý musíte vyskúšať

Vybrať produkt s retinoidom nie je ľahká  úloha. Aby sme vám to aspoň trochu uľahčili, vyvinuli sme produkt, ktorý je akýmsi pokračovaním nášho Vitamínového séra R² s jemným retinylpalmitátom a resveratrolom, ktorý odporúčame ako úvodný produkt v prípade, že nemáte žiadne skúsenosti s retinoidmi. No a teraz tu máme pre Vás silný a veľmi koncentrovaný produkt, ktorý si zamilujete.

ucinne_retinolove_serum_Olival

 

Účinný koncentrát najúčinnejších retinoidov súčasnosti

Vitamínové sérum RA obsahuje retinaldehyd (tiež známy ako retinal), derivát vitamínu A a prírodný prekurzor aktívnej kyseliny retinovej (tretinolínu). Môžeme ho tiež nazvať „silnejším bratom“ retinolu. Keď sa na kyselinu retinovú premieňa v kožných bunkách retinol, musí sa najprv transformovať na retinaldehyd a až následne na kyselinu retinovú. Tento jeden medzikrok u retinaldehydu odpadá. Po lokálnej aplikácii sa okamžite premieňa na kyselinu retinovú, a to 11x rýchlejšie ako klasický retinol.

Retinaldehyd je forma retinoidu, ktorá mimoriadne dobre účinkuje proti predčasnému starnutiu a nedokonalostiam pokožky vo forme akné a pupienkov (najmä v dospelosti). In vitro testy preukázali, že je jediným retinoidom v topickej aplikácii, ktorý poskytuje antibakteriálnu aktivitu proti grampozitívnym baktériám, ako je S. aeureus, Micrococcus spp. alebo C. acnes, alebo patogénom spojeným s rozvojom zápalových stavov pokožky.

Retinaldehyd (retinal) možno bez obáv nazvať „všestranným“, pretože jeho účinok na pokožku je mnohonásobný. Konverzia retinaldehydu na kyselinu retinovú umožňuje kontrolovanejšie dodávanie kyseliny retinovej do pokožky, a teda miernejšie negatívne účinky (dráždivý potenciál) v porovnaní s tretinoínom, alebo inými retinoidmi.  Počas 4-mesačnej štúdie bol účinok retinaldehydu v koncentrácii 0,05% tiež pozorovaný u 32 osôb so známkami mierneho alebo stredne silného fotostarnutia. Na konci sledovaného obdobia bol zaznamenaný výrazný pozitívny posun v štruktúre pokožky so zanedbateľnýmii alebo žiadnymi vedľajšími účinkami.Sérum RA obsahuje 0,1% retinaldehydu, čo je dostatočne vysoká koncentrácia, ktorá dodáva produktu mimoriadnu silu.

 
„Všeliek“, z ktorého má úžitok každý

Pôsobenie vitamínového séra RA možno zhrnúť do 4 hlavných bodov:

  • Odstraňuje a predchádza nepravidelnostiam
  • Vyrovnáva vylučovanie mazu
  • Znižuje viditeľnosť hyperpigmentácie
  • Vyhladzuje pleť a spomaľuje fotostarnutie

 

Okrem retinaldehydu Vitamínové sérum RA vďačí za svoje mimoriadne pozitívne účinky na pokožku starostlivo zostavenej receptúre zložiek s veľmi účinným synergickým pôsobením. Obsahuje astaxantín, mimoriadne silný antioxidant, prírodného pôvodu, ktorý bráni poškodeniu pokožky a v synergii s retinoidmi pôsobí proti voľným radikálom a viditeľnej hyperpigmentácii. Okrem astaxantínu obsahuje recedptúra aj komplex ceramidov, bisabololu a alantoínu, ktoré zmierňujú dráždivý potenciál retinoidov.

 

Antioxidačný účinok až stokrát silnejší ako vitamín E

Astaxantín je jedným z najsilnejších prírodných antioxidantov vôbec a patrí medzi karotenoidy. Je 10 až 100-krát silnejší ako betakarotén a lykopén, ale tiež ako vitamíny C a E. Vyznačuje sa žiarivo oranžovou farbou, ktorá je spolu s retinolom zodpovedná za jedinečnú farbu vitamínového séra RA. Unikátna molekulárna štruktúra astaxantínu chráni pokožku pred poškodením spôsobeným vystavením pokožky UV lúčom a účinne stimuluje jej regeneráciu a zabezpečuje zdravú a žiarivú pokožku. Pôsobí proti hyperpigmentácii potlačením produkcie melanínu v pokožke a riadením jeho usadzovania. Astaxantín tiež zvyšuje schopnosť pokožky zadržiavať potrebnú hydratáciu, a to až o 40%. Posilňuje pružnosť tkaniva, plnosť pokožky a prispieva k celkovej sviežej, vyváženej a žiarivej pleti. V synergii s retinaldehydom pôsobí proti voľným radikálom a viditeľnej hyperpigmentácii, ako aj na procedurálne škvrny.

 

Ceramidy, bisabolol, alantoin, glycerin ...

Vitamínové sérum RA obsahuje tiež bioidentické ceramidy a ich prekurzory, ktoré opravujú poškodenie hydrolipidovej bariéry pokožky (stratum corneum), stimulujú syntézu kožných lipidov a prirodzenú samoreguláciu úrovní hydratácie, čo vedie k silnejšej a odolnejšej pokožke, ale tiež k dlhodobému vyváženiu zvýšenej sekrécie kožného mazu, čo je bežné pre dehydratovanú pokožku. Zloženie je doplnené o kultové a nevyhnutné výživné zložky - bisabololol, alantoín a aloe vera.

Bisabolol je mimoriadne upokojujúca, protizápalová a antimikrobiálna zložka, ktorá je ideálna pre pokožku s poškodenou hydrolipidovou bariérou náchylnou k podráždeniu. Je známe, že zvyšuje absorpčnú schopnosť aktívnych látok a zložiek do pokožky, najmä antioxidantov a účinných látok, ako je retinaldehyd. Je veľmi výživný a pomáha pokožke bojovať proti depigmentácii. Alantoín je tiež jednou z najznámejších hydratačných a obnovujúcich látok v kozmetike. Pôsobí ako „ modulátor“ zápalových reakcií a procesov v pokožke, stimuluje regeneráciu a hojenie.

 

Pre koho je sérum určené

Vitamínové sérum RA je určené pre všetkých, ktorí chcú do svojej starostlivosti o pleť zaviesť retinaldehyd, ako aj pre skúsenejších používateľov retinoidov, ktorých pokožka potrebuje niečo viac ako je retinylpalmitát a retinol, na druhej strane však ešte nepotrebuje alebo nechce siahnuť po tretinoíne (alebo adapaléne a tazaroténe), ktorý je vydávaný iba na lekársky predpis.

 

Aká pokožka sa bude tešiť z účinkov RA séra:

  • pokožka, adaptovaná na miernejšie formy retinoidov alebo pleť, ktorá potrebuje intenzívnejšiu starostlivosť
  • mastná a zmiešaná pokožka, náchylná k upchávaniu pórov a tvorbu akné a pupienkov
  • pokožka s hyperpigmentáciou, vráskami a jemnými linkami
  • tenká, neodolná pokožka, poškodená slnkom, ktorá potrebuje regeneráciu (s obzvlášť opatrnou a pomalou aplikáciou)

 

Ako používať vitamínové sérum RA

Sérum zaraďte do večernej rutiny a aplikujte ho na vyčistenú suchú pokožku. Naneste v množstve zodpovedajúcom dvom semiačkam granátového jablka na celú tvár, vyhýbajte sa oblasti okolo očí. Potom naneste hydratačný krém a / alebo olej bez ďalších účinných látok (bez vitamínu C, peptidov, iných retinoidov, kyselín - výnimkou je kyselina hyalurónová). Používajte dvakrát až trikrát týždenne, sledujte pokožku, potom použitie podľa potreby postupne zvyšujte.

Na odolnejšiu pokožku môžete sérum používať každý deň, a to aj po aplikácii tonizujúceho a hydratačného séra na báze kyseliny hyalurónovej (napríklad Hyalurónový hydrátor 4H). Na pokožku náchylnú na podráždenie a pri prvom zavedení retinoidov do starostlivosti o pleť je možné použiť pufrovaciu techniku ​​(najskôr neutrálny výživný krém, potom sérum RA a následne znova krém alebo olej). Ak máte pochybnosti v súvislosti so zavedením séra do dennej rutiny, určite Vám odporúčame urobiť si minimálne 48 hodinový test tolerancie na predlaktí.