Doprava ZADARMO pri objednávke nad 40€ v rámci SR.

Zvýhodnená cena dopravy už od 5,8€ pri objednávke nad 40€ do zahraničia ( pri platbe v euro, v závislosti od konkrétnej krajiny).

Zvýhodnená cena dopravy už od 80 Kč pri objednávke nad 1100 Kč do Českej Republiky. Cena dopravy pre objednávky do 1100 Kč už od 130 Kč.

Zvýhodnená cena dopravy už od 5,8€ pri objednávke nad 40€ do zahraničia ( pri platbe v euro, v závislosti od konkrétnej krajiny).

Retinol v lete – Áno alebo nie?

Informácia, že retinoidy, hovorovo nazývané „retinol“, ako jedna z foriem vitamínu A, sa v lete nepoužívajú, je veľmi častá. Je to však sama o sebe nesprávna. Ak retinoidy zaradíte do rutiny so správnymi produktmi, je možné ich používať aj počas najslnečnejších horúcich dní. Nič nie je jednoduché, preto existujú výnimky a pravidlá, ktoré je dôležité dodržiavať, aby ste pokožku dostatočne ochránili a zároveň poskytli vami preferovanej forme retinoidov optimálne podmienky na dosiahnutie požadovaného účinku.

Olival_retinoidy_v_lete_ano_alebo_nie 

Máte retinoidy zavedené do rutiny? Pokračujte

Ak používate prípravok s touto zložkou dlhodobo, prešli ste už úvodnou fázou úpravy a tzv. fázou čistenia pleti, pokračujte v jeho aplikovaní aj v lete, no myslite pri tom na maximálnu ochranu pred slnkom.

Pokračovanie v retinoidnej starostlivosti je prospešné najmä pre problematickú pleť so sklonom k ​​akné a komedónom, ktorá má často o niečo silnejšiu čistiacu fázu. Jednoducho povedané, čistiaca fáza nastáva v dôsledku špecifickosti samotných retinoidov ako skupiny zložiek, ktoré urýchľujú bunkovú výmenu. Celá „životný cyklus“ akné môže byť 2 až 6 týždňov, kým sa objaví na pokožke. Retinoidy tento proces (bunkové zmeny) výrazne urýchľujú, čo má za následok rýchlejší nástup nedokonalostí a následne dojem, že sa stav pokožky zhoršil. Tieto fázy sú dočasné a trvajú, kým sa pleť nevyčistí. Pri dlhšom prerušení, najmä ak sa prípravok dlhší čas nepoužíval, sa môže čistiaca fáza zopakovať, akoby sa nikdy nestala. To znamená vylúčiť retinoidy zo starostlivosti o pleť v lete by mohlo napáchať viac škody ako úžitku.

Na druhej strane, zavedenie retinoidov môže byť zložité, najmä ak sú v určitých formách a koncentráciách, ako je 0,1 % retinalu (retinaldehydu) vo vitamínovom sére RA. Ak ste doteraz retinoidy nepoužívali, leto rozhodne nie je čas na tento pravidelný maratón starostlivosti o pleť, ktorý je pri týchto aktívnych látkach veľmi dôležitý.

 

Pri aplikácii buďte ostražitý

Hoci retinoidy pokožku nestenčujú, robia ju citlivejšou na slnko. Najdôležitejším faktorom pri rozhodovaní sa, či pokračovať v aplikovaní retinoidov aj v letných mesiacoch, je uvedomenie si vlastných návykov, situácie a tempa, ktoré si sami určíte. SPF je kľúčovým krokom v každodennej letnej starostlivosti. Správna ochrana pred UV žiarením zahŕňa niekoľko krokov:

  • primeraná a bohatá aplikácia produktu s SPF (asi 2 mg / cm2 pokožky alebo asi 1/4 polievkovej lyžice, alebo asi dve bohaté línie produktu nanesené na vnútornej strane ukazováka a prostredníka na plochu tváre, krku a uší.)
  • obnova SPF ochrany počas dňa rovnakým prípravkom alebo prípravkom v spreji po každom kúpeli, potení a utieraní uterákom alebo každé 2 hodiny počas pobytu vonku
  • vyhýbanie sa aktívnemu opaľovaniu, najmä od 11:00 do 17:00.
  • vyhýbanie sa soláriám
  • nosiť klobúk, šatku a okuliare

Ak ste si už teraz vedomí toho, že jeden z týchto faktorov nebudete rešpektovať, retinoidy by nemali byť súčasťou vašej letnej rutiny, najmä ak s nimi len začínate.

 

Monitorujte svoju pleť a reagujte podľa potreby

Retinoidy sú skvelé aktívne látky, takže pleti vo väčšine prípadov stačí dvojité čistenie (rozpustenie SPF a následné umytie), dobrá a jemná hydratácia a následne krém alebo fluid s SPF. Zriedkavo sa vyskytujú situácie, keď pokožka, najmä pri vyšších koncentráciách retinoidov, potrebuje silný chemický peeling. Menej je viac, takže ako produkt na hĺbkové čistenie použite jemnejší exfoliant na báze AHA a PHA, ktorý aplikujte raz týždenne s vynechaním retinoidov v tej večernej rutine, keď ste exfoliovali pleť. Toto pravidlo intuitívnej starostlivosti je v lete ešte dôležitejšie, pretože potreby pokožky sa menia spolu so zmenami teploty, klímy, dokonca aj našej nálady a stravovania. Ak jedna rutina funguje počas zimy, nemusí to nevyhnutne znamenať, že bude „fungovať“ aj počas 10 dní letnej dovolenky. Sledujte pleť a upravte starostlivosť. Väčšinou je potrebné vrátiť rutinu do základného nastavenia a nechať bokom účinné látky a obrátiť sa na neutrálne hydratačné a regeneračné látky ako ektoín, peptidy, kyselina hyalurónová.

 

Znížiť koncentráciu retinoidov v prípravku sa môže vyplatiť, no nemusí

Občas vyvstáva otázka, či je potrebné (a žiaduce) počas leta jednoducho vymeniť silnejší prípravok za jemnejší ( s nižšou koncentráciou retinoidov ). Ani tu veci nie sú jednoduché a neexistuje univerzálna odpoveď. Je dôležité vziať do úvahy fakt, že každý výrobok je iný a pokožka s ním prichádza prvýkrát do kontaktu. Iné zloženie nie je nevyhnutne zlé – produkt ako vitamínové sérum R² s jemnou formou retinoidov, antioxidantom resveratrolom a kyselinou hyalurónovou na hydratáciu môže byť dobrou voľbou pre večernú rutinu s ochranným SPF krémom v rannej rutine, ako je krém SPF 50 Professional. V každom prípade práve kvôli tejto prvej aplikácii je potrebné dôsledne dodržiavať pokyny výrobcu a nezavádzať prípravok príliš unáhlene len preto, že obsahuje deklaratívne slabšiu formu retinoidov.