Slamienky, tekuté zlato z prírody

Najnovším a v súčasnosti jedným z najpopulárnejších trendov vo svete kozmetiky a krásy sú slamienky, nazývané aj kvety večnej mladosti alebo nesmrteľné kvety. Táto stredomorská rastlina má pozoruhodné vlastnosti – aj keď je zdanlivo jemná, v skutočnosti má neuveriteľnú silu a je veľmi odolná.

 1160x376

 

 

Malá, no silná rastlina zo skál

Slamienka sa vyskytuje od Pyrenejského polostrova cez Taliansko, Slovinsko, Chorvátsko, Bosnu a Hercegovinu, Čiernu Horu a Grécko až po Cyprus. Rastie aj na severoafrickom pobreží: Maroko, Alžírsko a Tunisko. Prosperuje na miestach, kde mnohé kvety neprežijú – na slnkom zaliatych suchých skalných stráňach, štrbinách skál, škrapových poliach, pieskoch a dokonca aj na človekom atakovaných a zanedbaných miestach i popri cestách.

Jej nádherné žlté kvety bujne kvitnú od konca jari, celá rastlinka intenzívne vonia. Ako liečivá rastlina je známa už z dávnych čias a opäť sa vracia späť vo veľkom štýle.

 

Slamienkový esenciálny olej – tekuté zlato

Esenciálny olej vyrobený zo slamienky je veľmi cennou zložkou  rôznych kozmetických výrobkov, určených pre starostlivosť o pokožku.

Jej najvýznamnejším preukázaným účinkom je silná antioxidačná aktivita. Podporuje mikrocirkuláciu v povrchových vrstvách pokožky a neutralizuje voľné radikály, čím pôsobí proti starnutiu pokožky, zjemňuje vrásky a revitalizuje pokožku. Používa sa i na liečbu jaziev a strií. V ľudovom liečiteľstve sa používala na liečenie hematómov, opuchov a vredov, ale má aj mnoho iných preukázaných pozitívnych účinkov na zdravie.

Slamienkový esenciálny olej sa pripravuje z čerstvých rastlín. Jeho výroba je nákladná, pretože na výrobu niekoľkých mililitrov oleja je potrebné veľké množstvo zozbieraných rastliniek, čo sa odráža i na jeho cene. Oproti ostatným esenciálnym olejom má však jednu veľkú výhodu, je možné ho skladovať dlhšiu dobu.

 

Slamienkový olej - od micelárnej vody až po krémy

Tento olej má veľmi široké využitie. Môžeme ho nájsť v rôznych denných i nočných krémoch, micelárnej vode, maske i pílingu a v poslednej dobe sa stávajú veľmi populárnymi suché oleje, ktorých kolíska je vo Francúzsku. Okrem starostlivosti o telo a vlasy sa čoraz viac suchých olejov používa na pokožku tváre.

 

Produkty so slamienkovým olejom v každodennej starostlivosti o pleť.

  • Čistenie tváre je jednou z kľúčových vecí pri starostlivosti o pleť. Preto je vhodné použiť micelárnu vodu so slamienkovým olejom, ktorá čistí tvár, dostane sa aj do tých najjemnejších rýh, pričom nenaruší jej prirodzenú rovnováhu.
  • Na takto pripravenú pokožku nanesieme niekoľko kvapiek suchého oleja na tvár ale i oblasť okolo očí.
  • Následne môžeme použiť extra hydratačný denný krém.
  • Pred spánkom opakujeme procedúru čistenia a na noc použijeme extra bohatý nočný krém, ktorý zabezpečí pleti výživu a hydratáciu. Na nočné ošetrenie pleti je vhodný aj výživný suchý olej.
  • Aspoň raz týždenne je vhodné použiť píling, ktorý odstráni odumreté bunky z povrchu kože, čím ju rozžiari. Pri jeho aplikácii je vhodné pokožku premasírovať, aby bola pripravená na následnú aplikáciu masky, ktorá jej zabezpečí dostatočnú výživu a hydratáciu.

 

Slamienky pre všetky typy pleti a vekové kategórie

Či už ste žena v zrelšom veku alebo školáčka, ktorá chce zachovať svoju pokožku dlho mladú, produkty so slamienkovým olejom sú pre vás to pravé, nakoľko nie sú len bojovníkmi proti vráskam, no pomáhajú im predchádzať. Takisto sú skvelou alternatívou pre ženy či mužov s problematickou pleťou.